تاکنون اکثر شرکتها با تغییر دیدگاه خود نسبت به بازاریابی، به فواید بازاریابی آنلاین برای بهبود و رشد فعالیت اقتصادی خود پی برده اند. اما این بدان معنا نیست که آنها، استفاده آسان از این ابزار را بدانند.

 

حرکت از بازاریابی سنتی به دیجیتال

 

در نوشته قبلی، توضیحاتی در خصوص سئو سایت و مقدمات شروع به کار برای بهینه سازی وبسایت ذکر شد. اکنون ادامه مطلب را پیگیری نمایید.

 

سئو سایت

موتورهای جستجو، به عنوان یک مرجع برای تمامی افرادی که به دنبال کار، تجارت، محصولات و یا خدماتی می گردند مورد استفاده قرار می گیرند.

طی سالیان متمادی، جستجوی آنلاین، نیاز کاربران به شیوه های سنتی جستجو را کاهش داده است. (مانند کتابهای مرجع، Yellow Page ها و ...)

 

موتورهای جستجو

 

من معمولا خوشبین و با انگیزه هستم، اما تحقیقات برای نوشتن این پست، بدبینی درونی مرا نسبت به یک روش بزرگ به ارمغان آورد. آیا تعجب برانگیز نیست؟ اکثر توصیه ها در مورد نوشتن بیوگرافی در توییتر حول به نمایش گذاشتن فردیت و پیچیدگیهای شما مرکزیت دارد تا مثلا بتوانید از این طریق دنبال کننده بیشتری در توییتر خود داشته باشید.

 

راهنمای نوشتن بیوگرافی در توییتر

اگر شما به یک کسب و کار تخصصی (مثلا صنف لوازم خانگی برقی ، صنف لوازم ماهیگیری ، صنف لوازم ورزشی ، ...) مشغولید، بازاریابی آنلاین (درونگرا) دقیقا برای شما ساخته شده است. برای کسب و کار تخصصی طرحهای بازاریابی برونگرا (مثل تبلیغات تلویزیونی، بیلبرد ها ، تبلیغات در روزنامه) منجر به جذب مخاطبینی خواهد شد که 99% از آنها غیر مرتبط با کسب و کار شما هستند.

 

دلایل موفقیت با بازاریابی آنلاین

 

کره بادام زمینی و ژله ،بتمن و رابین ،تخم مرغ ها و ژامبون (از سری کتابهای معروف کودکان). احتمالا شما در مورد این زوجهای مشهور شنیده اید (و یا در برخی موارد خورده اید) ، اما برای بازاریابان درونگرا ، یک زوج خاص هست که شانه به شانه هم هستند : محتوا و بازاریابی. نود درصد از شرکتهای بازاریابی، بازاریابی محتوا را به عنوان بخشی از استراتژی خود به کار میبرند. اما با این حال ، این بدان معنی نیست که تمام محتوایی که آنها تولید میکنند، محتوای درجه یک، متقاعد کننده و ارزشمند است.

 

Good Content

 

این یک درد مشترک ما بین تمام بازاریابان آنلاین است! برای داشتن یک استراتژی بازاریابی اثرگذار به حجم قابل توجهی محتوای باکیفیت و مرتبط نیازمندیم. به احتمال زیاد شما هم با این معضل مواجه شده اید و به دنبال راهی برای مبارزه با آن هستید. زمانی که موضوع به مرز تولید محتوای متناسب با تخصص سازمان شما میرسد، به کار گرفتن کادر بیشتر فنی و کمتر تجاری، برای اینکار، خود یک چالش بزرگ است. هر کسی نمیتواند یک نویسنده خوب باشد و هر نویسنده ای هم ظرفیت و دانش کافی برای تولید محتوای مناسب را ندارد. پس بنابراین چه باید کرد؟

 

تیم تولید محتوا

 

بازاریابی تاثیر گذار (بازاریابی نفوذ) شکل جدیدی از بازاریابی است که حاصل طیف گسترده ای از مطالعات و تحقیقات اخیر میباشد که در آن تمرکز اصلی بر روی افراد کلیدی خاص (یا انواعی از افراد خاص) به جای تمرکز بر بازار هدف به عنوان یک کلیت است.

بازاریابی تاثیرگذار افرادی که بر روی خریداران بالقوه نفوذ دارند را شناسایی کرده و فعالیتهای بازاریابی را حول این « تاثیرگذاران » جهت میبخشد.

تاثیرگذاران ممکن است خود خریداران بالقوه یا اشخاص ثالثی باشند. این اشخاص ثالث یا جزو زنجیره تامین (خرده فروشان ، تولیدکنندگان و غیره) و یا ممکن است در زمره به اصطلاح تاثیرگذارنده های دارای ارزش افزوده (مانند روزنامه نگاران ،دانشگاهیان ،تحلیلگران صنعت ، مشاوران حرفه ای و غیره) وجود داشته باشند.

کسب و کار ما در درجه اول متمرکز بر سیستم B2B است . به این معنا که اکثر مشتریانی که با آنها کار میکنیم و یا بازار هدفی که با آن وارد مذاکره میشویم ،خود در حال بازاریابی و فروش کسب و کارهای دیگری هستند. ما بخشی از نیروی در حال رشد بازاریابی آنلاین (درونگرا) هستیم که در ابتدا آن را به عنوان راهی برای بازاریابی کسب و کار خودمان یاد گرفتیم و به کار بردیم و بعد از دیدن اینکه چقدر برای ما خوب کار کرد . نتوانستیم جلوی خود را بگیریم و با مشتریان و بازار هدف خود در مورد آن صحبت نکنیم. ما مشتاقانه خودمان را اینگونه توصیف میکنیم. " ما به شدت تعصب داریم "

 

بازاریابی آنلاین واحدهای صنعتی

 

responsive diagramگوگل اعلام کرده است که وبسایتهای دارای نسخه موبایلی را در نتایج جستجو مشخص کرده و در نتیجه دارا بودن نسخه موبایل، به عنوان عاملی موثر بر بهینه سازی وبسایت درنظر گرفته خواهد شد. همچنین مطابق آمارها، تعداد کاربرانی که در سال 2015 از طریق موبایل به اینترنت مراجعه می کنند، از تعداد کاربران دسکتاپ پیشی خواهد گرفت. همین دو دلیل کافی است که برای طراحی مجدد وبسایت خود و ایجاد نسخه موبایلی آن اقدام نمایید.

 

طراحی کنشگرا