زمانی که با مدیران IT و یا بازاریابان اینترنتی درباره مشکلات تولید محتوا در سازمانها صحبت می شود، معمولا یک مشکل بیش از اندازه آنها را آزار می دهد: آنها تقریبا اذعان می کنند که بسیار سخت و یا تقریبا غیر ممکن است که با سرعت مورد نظر سازمان به تولید محتوی بپردازند.

این نوشته به شما کمک می کند که به ساز و کاری دست یابید تا بتوانید به روشی بهتر و راحت تر محتوی مورد نظر سازمان را تولید نمایید.

 

 تولید محتوا در سازمانها

 

بررسی های ما نشان می دهد بازاریابانی در این امر موفقتر هستند که تواسته اند یک مدل تولید محتوا را در سازمان نهادینه کنند.

 

امکان شرکت همگان را فراهم کنید

تولید محتوا فقط نباید به بازاریابان محدود شود. این طبیعی است که تولید محتوی جزو وظایف بازاریابان می باشد، اما نباید همه فشار بر دوش واحد بازاریابی سازمان سنگینی کند. می توانید از نیروی سایر واحدهای سازمان هم استفاده کنید، قسمت فروش، خدمات پس از فروش و ... تازه این کار مزایایی هم دارد: محتوا تولید شده نگاه دقیقتری به سایر واحدهای سازمان و وظایف آنها می اندازد و خدمات آنها را به مشتریان معرفی می کند.

 

از فرمتهای گوناگون بهره ببرید

اینکه همه افراد می توانند در تولید محتوی به شما کمک کنند به این معنی نیست که آنها آمادگی انجام این کار را دارند. شاید همه پرسنل نویسندگان ماهری نباشند، اما از قابلیتهای دیگری برخوردار باشند. اجازه بدهید هر فرد، با توجه به علاقه و تواناییهای خود در تولید محتوی به شما کمک کند؛ با تولید عکس، ویدئو، اینفوگرافیک، اسلاید و ...

 

فواید تولید محتوی را برای سایرین شرح دهید

فرایند تولید محتوا را برای پرسنل سازمان شرح دهید. به آنها بگویید که مطالب منتشر شده با نام، آنها را در فضای مجازی به عنوان یک متخصص در حوزه کاریشان معرفی می کند.

همچنین:

  • محتوای منتشر شده با نام افراد، آنها را در فضای مجازی به سایرین معرفی می کند و همینطور تخصص آنها را.
  • افراد داخل و خارج از سازمان نوشته های آنها را می خوانند. 
  • تولید محتوا و بحث در حوزه کاری، آنها را کمک می کند تا به عنوان یک حرفه ای شناخته شوند و در سلسله مراتب سازمان رشد کنند. 
  • اگر آنها در حوزه فروش و یا بخشی مرتبط با مشتریان مشغول به فعالیت هستند، تولید محتوی به آنها کمک می کند تا بتوانند ارتباط بهتری با مشتریان برقرار نمایند. 
  • تولید محتوی می تواند در آینده موقعیتهایی را برای آنها فراهم نماید؛ مانند سخنرانی در جمعی از افراد و یا انتشار مطالب آنها در نشریات
  • نتایج حاصل از تولید محتوا را برای افراد سازمان شرح دهید

با اینکه می توانید افراد سازمان را برای کمک در تولید محتوا قانع کنید، احتمالا ترغیب آنها برای ادامه این مسیر کمی دشوار خواهد بود. برای اینکه کل سازمان را برای ادامه راه تشویق کنید بازخورد فعالیت آنها را در معرض دیدشان قرار دهید. آمار و ارقام فروش، رضایت مندی مشتریان و ... به آنها کمک می کند تا با علاقه بیشتری تا به ارزش تلاشهای خود بیش از پیش پی برده و با انگیزه مضاعف در این راه گام بردارند.

 

تاثیر عملکرد مدیران

در پایان یاد آوری می شود که فرهنگ سازمانی از بالا به پایین شکل می گیرد. اگر مدیر اجرایی سازمان علاقه ای به وبلاگ نویسی نداشته باشد، شاید عده ای از افراد کماکان به شما کمک کنند، اما اگر مدیر اجرایی به طور منظم در امر وبلاگ نویسی تجاری و تولید محتوا اقدام کند، این امر تاثیر غیر قابل انکاری بر روی سایر افراد سازمان خواهد داشت.

درباره شبکه های اجتماعی بیشتر بدانید: